Wieś Góra Motyczna w liczbach
(mapy, GUS, nieruchomości, noclegi, atrakcje, kod pocztowy, regon, wypadki drogowe, kierunkowy, edukacja)

Wieś Góra Motyczna - Podstawowe informacje

Widok street view niedostępny dla tej lokalizacji
  • Wieś Góra Motyczna to wieś leżąca w gminie Żyraków. Należy do województwa podkarpackiego, powiatu dębickiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku liczba ludności we wsi Góra Motyczna to 1 081 z czego 50,8% mieszkańców stanowią kobiety, a 49,2% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 7,5% mieszkańców gminy. Identyfikator miejscowości Góra Motyczna w systemie SIMC to 0839659, a współrzędne GPS wsi Góra Motyczna to (21.369167, 50.092222).
  • 1 081 Liczba mieszkańców (2021)
  • 39-204 Kod pocztowy
  • (+48) 14 Numer kierunkowy
  • RDE Tablice rejestracyjne

  • Wzmianka historyczna
  • Wieś Góra Motyczna została wspomniana w Słowniku geograficznym Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich (Tom II, strona 687), Warszawa: nakł. Filipa Sulimierskiego i Władysława Walewskiego, 1880-1914. Poniższy cytat został ptrzetworzony automatycznie za pomocą oprogramowania optycznego rozpoznawania znaków (OCR).

    Jeśli widzisz błędy
    Zaproponuj poprawkę
  • Góra 5.) G. motyczna, wieś na lewym brzegu Wisłoki w pow. pilzneńskim, należy do sądu pow. i urzędu poczt, w Dębicy a parafii rzym. kat. w Straszęcinie. Liczy 731 mieszk. rzym. kat. wyznania. Większa pos. (hr. Raczyński) wynosi 304 m. n. austr. roli, 25 m. ogrodów i łąk, 18 xn. pastwisk i 92 m. lasu; mniejsza pos. 920 m. roli, 119 m. ogr. i łąk i 84 m. past.

Wieś Góra Motyczna na mapie
Identyfikatory
  • 21.36916750.092222 Współrzędne GPS
  • 0839659 Kod SIMC

Wieś Góra Motyczna - Dane demograficzne(liczba ludności, płeć mieszkańców)

  • Demografia w pigułce
    (Źródło: GUS, NSP 2021)

  • Wieś Góra Motyczna ma 1 081 mieszkańców, z czego 50,8% stanowią kobiety, a 49,2% mężczyźni. W latach 1998-2021 liczba mieszkańców wzrosła o 7,2%. Współczynnik feminizacji we wsi wynosi 103 i jest porównywalny do współczynnika feminizacji dla województwa podkarpackiego oraz nieznacznie mniejszy od współczynnika dla całej Polski.

    59,2% mieszkańców wsi Góra Motyczna jest w wieku produkcyjnym, 22,8% w wieku przedprodukcyjnym, a 18,0% mieszkańców jest w wieku poprodukcyjnym. Na 100 osób w wieku produkcyjnym przypada we we wsi Góra Motyczna 68,9 osób w wieku nieprodukcyjnym. Ten wskaźnik obciążenia demograficznego jest więc porównywalny do wkażnika dla województwa podkarpackiego oraz porównywalny do wskażnika obciążenia demograficznego dla całej Polski.

    Według danych archiwalnych pochodzących z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2002 roku we wsi Góra Motyczna było 238 gospodarstw domowych. Wśród nich dominowały gospodarstwa zamieszkałe przez pięc lub więcej osób - takich gospodarstw było 108 .

    Dostępność danych demograficznych jest mocno ograniczona dla miejscowości statystycznych. Na poziomie gminy dostępnych jest znacznie więcej wskaźników m.in. aktualny wiek i stan cywilny mieszkańców, liczba małżeństw i rozwodów, przyrost naturalny, migracja ludności oraz prognozowana populacja. Zainteresowanych wspomnianymi obszarami zachęcamy do do zapoznania się z nimi bezpośrednio na stronie gminy Żyraków.

    Gmina Żyraków - demogafia
  • Liczba i płeć mieszkańców wsi Góra Motyczna
    (Źródło: GUS, NSP 2021)

  • 1 081 Liczba mieszkańców
  • 549 Kobiety
  • 532 Mężczyźni
  • 50,8%
    49,2%
  • 103 Współczynnik feminizacji
    (Na każdych 100 mężczyzn przypada 103 kobiet)
  • 97 Współczynnik maskulinizacji
    (Na każde 100 kobiet przypada 97 mężczyzn)
  • Wykres - Populacja we wsi Góra Motyczna na przestrzeni lat, Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)
    Wykres - Odsetek kobiet we wsi Góra Motyczna na przestrzeni lat, Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)
    Wykres - Odsetek mężczyzn we wsi Góra Motyczna na przestrzeni lat, Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)
  • Produkcyjne grupy wieku
    (Źródło: GUS, NSP 2021)

  • 22,8% W wieku przedprodukcyjnym (<18 lat)
  • 22,0% Kobiety
    (w wieku przedprodukcyjnym)
  • 23,5% Mężczyźni
    (w wieku przedprodukcyjnym)
  • 59,2% W wieku produkcyjnym
  • 54,3% Kobiety
    (18-59 lat)
  • 64,3% Mężczyźni
    (18-64 lata)
  • 18,0% W wieku poprodukcyjnym
  • 23,7% Kobiety
    (59+ lat)
  • 12,2% Mężczyźni
    (64+ lata)
  • Wykres - Produkcyjne grupy wieku - Wieś Góra Motyczna, 2021, Źródło: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, NSP 2021
  • Wskaźniki obciążenia demograficznego
    (Źródło: GUS, NSP 2021)

  • 68,9 Ludność w wieku nieprodukcyjnym na 100 osób w wieku produkcyjnym
  • Tutaj
    68,9
    Podkarpackie
    68,5
    Kraj
    70,8
  • 30,5 Ludność w wieku poprodukcyjnym na 100 osób w wieku produkcyjnym
  • Tutaj
    30,5
    woj. podkarpackie
    37,0
    Cały kraj
    39,5
  • 79,3 Ludność w wieku poprodukcyjnym na 100 osób w wieku przedprodukcyjnym
  • Wieś
    79,3
    woj. podkarpackie
    117,9
    Polska
    126,0
  • Mobilne grupy wieku
    (Źródło: GUS, NSP 2021)

  • 63,6% W wieku produkcyjnym mobilnym (18-44 lata)
  • 66,1% Kobiety
    (w wieku mobilnym)
  • 61,4% Mężczyźni
    (w wieku mobilnym)
  • 36,4% W wieku produkcyjnym niemobilnym
  • 33,9% Kobiety
    (45-59 lat)
  • 38,6% Mężczyźni
    (45-64 lata)
  • Wiek mieszkańców wsi Góra Motyczna
    (Źródło: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2002)

  • Proszę zwrócić uwagę na to, że dane prezentowane w tej sekcji pochodzą z 2002 roku, gdy liczba mieszkańców wynosiła 1 021, i mogą już być mocno nieaktualne. Jednakże są to najświeższe dostępne dane tego typu dla miejscowości statystycznych dlatego przedstawione są tutaj dla kompletności w myśl zasady lepsze dane archiwalne, niż żadne.
  • 35,2 lat Średni wiek mieszkańców
  • Wieś Góra Motyczna
    35,2 lat
    Województwo
    35,3 lat
    Kraj
    36,7 lat
  • 36,8 lat Kobiety
    (średni wiek)
  • 33,6 lat Mężczyźni
    (średni wiek)
  • Wykres - Piramida wieku - Wieś Góra Motyczna, 2002, Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)
  • Gospodarstwa domowe we wsi Góra Motyczna
    (Źródło: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2002)

  • Proszę zwrócić uwagę na to, że dane prezentowane w tej sekcji pochodzą z 2002 roku, gdy liczba gospodarstw domowych wynosiła 238, i mogą już być mocno nieaktualne. Jednakże są to najświeższe dostępne dane tego typu dla miejscowości statystycznych dlatego przedstawione są tutaj dla kompletności w myśl zasady lepsze dane archiwalne, niż żadne.
  • Gospodarstwa domowe według liczby osób
    • Gospodarstwa domowe według liczby osób
    • 1 osoba25
    • 2 osoby33
    • 3 osoby37
    • 4 osoby35
    • 5 osób i więcej108
  • 25 1 osoba
  • 33 2 osoby
  • 37 3 osoby
  • 35 4 osoby
  • 108 5 osób i więcej
  • Gospodarstwa domowe zamieszkujące w mieszkaniach według składu rodzinnego
  • 25 jednoosobowe
  • 25
  • 159 wieloosobowe jednorodzinne
  • 159
  • 50 wieloosobowe dwurodzinne
  • 50
  • 3 wieloosobowe nierodzinne
  • 3

Wieś Góra Motyczna - Nieruchomości(mieszkania oddane do użytku, powierzchnia użytkowa, liczba izb)

  • Nieruchomości w pigułce
    (Źródło: GUS, 31.XII.2024)

  • W 2024 roku we wsi Góra Motyczna oddano do użytku 9 mieszkań. Na każdych 1000 mieszkańców oddano więc do użytku 8,33 nowych lokali. Jest to wartość znacznie większa od wartości dla województwa podkarpackiego oraz znacznie większa od średniej dla całej Polski.

    100,0% mieszkań zostało przeznaczonych na cele indywidualne.

    Przeciętna liczba pokoi w nowo oddanych mieszkaniach we wsi Góra Motyczna to 5,78 i jest znacznie większa od przeciętnej liczby izb dla województwa podkarpackiego oraz znacznie większa od przeciętnej liczby pokoi w całej Polsce. Przeciętna powierzchnia użytkowa nieruchomości oddanej do użytkowania w 2024 roku we wsi Góra Motyczna to 155,10 m2 i jest znacznie większa od przeciętnej powierzchni użytkowej dla województwa podkarpackiego oraz znacznie większa od przeciętnej powierzchni nieruchomości w całej Polsce.

    Według danych archiwalnych pochodzących z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2002 roku dotyczących instalacji techniczno-sanitarnych na 229 zamieszkałych wówczas mieszkań 209 mieszkań przyłączonych było do wodociągu, 191 nieruchomości wyposażonych było w ustęp spłukiwany, 181 korzystało z centralnego ogrzewania, a 48 z pieców grzewczych. Z kanalizacji korzystały 202 budynki mieszkalne , a 194 podłączone były do gazu sieciowego.



    Posiadamy również dane o cenach transakcyjnych lokali mieszkalnych zarówno na rynku pierwotnym jak i na rynku wtórnym. Niestety dane te nie są dostępne dla jednostek administracyjnych mniejszych od powiatów. Zapraszamy do zapoznania się z nimi bezpośrednio na stronie powiatu dębickiego.

    Powiat dębicki - ceny transakcyjne mieszkań
  • Mieszkania oddane do użytkowania we wsi Góra Motyczna
    (Źródło: GUS, 31.XII.2024)

  • Oznaczenie mieszkanie w tym statystycznym kontekście rozumiane jest zarówno jako lokal mieszkalny jak i dom. Zastosowana terminologia jest zgodna z tą stosowaną przez Główny Urząd Statystyczny (GUS). Przy obliczeniach wskaźników na 1000 ludności zastosowano najaktualniejsze dostępne dane o liczbie mieszkańców.
  • 9 Liczba nieruchomości oddanych do użytkowania w 2024 roku
  • 8,33 Liczba mieszkań na 1000 mieszkańców
    (oddanych do użytkowania w 2024 roku)
  • Wieś Góra Motyczna
    8,33
    Województwo
    4,12
    Cały kraj
    5,33
  • Wykres - Liczba mieszkań oddanych do użytku w latach 2008-2024,
    (Źródło: GUS, 31.XII.2024)
  • 52 Łączna liczba izb w mieszkaniach oddanych do użytkowania w 2024
  • 5,78 Przeciętna liczba izb w lokalu
    (oddanego do użytkowania w 2024 roku)
  • Wieś
    5,78
    Podkarpackie
    4,37
    Polska
    3,74
  • 48,10 Liczba izb na 1000 ludności
    (oddanych do użytkowania w 2024 roku)
  • Wieś
    48,10
    woj. podkarpackie
    17,99
    Kraj
    19,95
  • 1 396 m2 Łączna powierzchnia użytkowa w lokalach oddanych do użytkowania w 2024
  • 155,1 m2 Przeciętna powierzchnia użytkowa nieruchomości
    (oddanej do użytkowania w 2024 roku)
  • Tutaj
    155,1 m2
    Podkarpackie
    103,9 m2
    Cała Polska
    89,2 m2
  • 1,29 m2 Powierzchnia budynku mieszkalnego na osobę
    (oddanego do użytkowania w 2024 roku)
  • Wieś Góra Motyczna
    1,29 m2
    woj. podkarpackie
    0,43 m2
    Polska
    0,47 m2
  • Wykres - Powierzchnia (m2) nieruchomości oddanych do użytku w latach 2008-2024,
    (Źródło: GUS, 31.XII.2024)
  • Instalacje techniczno-sanitarne we wsi Góra Motyczna
    (Źródło: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2002)

  • Proszę zwrócić uwagę na to, że dane prezentowane w tej sekcji pochodzą z 2002 roku i mogą już być mocno nieaktualne. Jednakże są to najświeższe dostępne dane tego typu dla miejscowości statystycznych dlatego przedstawione są tutaj dla kompletności w myśl zasady lepsze dane archiwalne, niż żadne.
  • 91,27% Mieszkania wyposażone w instalacje techniczno-sanitarne - wodociąg
  • Wieś
    91,27%
    woj. podkarpackie
    93,09%
    Polska
    95,62%
  • 202 Wodociąg z sieci
  • 7 Wodociąg lokalny
  • 96,7%
    3,3%
  • 90,18% Mieszkania wyposażone w instalacje techniczno-sanitarne - kanalizacja
  • Wieś
    90,18%
    Województwo
    90,97%
    Polska
    94,20%
  • 83,41% Mieszkania wyposażone w instalacje techniczno-sanitarne - ustęp spłukiwany
  • Wieś Góra Motyczna
    83,41%
    Podkarpackie
    84,85%
    Kraj
    88,08%
  • 0 Odprowadzenie do sieci
  • 191 Odprowadzenie do urządzenia lokalnego
  • 0,0%
    100,0%
  • 79,04% Mieszkania wyposażone w instalacje techniczno-sanitarne - centralne ogrzewanie
  • Wieś Góra Motyczna
    79,04%
    Województwo
    72,79%
    Cały kraj
    77,80%
  • 0 Zbiorcze
  • 181 Indywidualne
  • 0,0%
    100,0%
  • 20,96% Mieszkania wyposażone w instalacje techniczno-sanitarne - piece
  • Wieś
    20,96%
    Województwo
    25,53%
    Polska
    20,91%
  • 86,61% Mieszkania wyposażone w instalacje techniczno-sanitarne - gaz sieciowy
  • Wieś
    86,61%
    woj. podkarpackie
    73,30%
    Cała Polska
    58,32%

Wieś Góra Motyczna - Rejestr REGON(klasy wielkości, sekcje PKD, formy prawne)

  • Rejestr REGON w pigułce
    (Źródło: GUS, 31.XII.2024)

  • We wsi Góra Motyczna w roku 2024 w rejestrze REGON zarejestrowanych było 117 podmiotów gospodarki narodowej, z czego 92 stanowiły osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. W tymże roku zarejestrowano 9 nowych podmiotów, a 8 podmiotów zostało wyrejestrowanych. Na przestrzeni lat 2009-2024 najwięcej (14) podmiotów zarejestrowano w roku 2021, a najmniej (3) w roku 2017. W tym samym okresie najwięcej (8) podmiotów wykreślono z rejestru REGON w 2024 roku, najmniej (3) podmiotów wyrejestrowano natomiast w 2014 roku.

    Według danych z rejestru REGON wśród podmiotów posiadających osobowość prawną we wsi Góra Motyczna najwięcej (8) jest stanowiących spółki handlowe z ograniczoną odpowiedzialnością. Analizując rejestr pod kątem liczby zatrudnionych pracowników można stwierdzić, że najwięcej (110) jest mikro-przedsiębiorstw, zatrudniających 0 - 9 pracowników.

    42,7% (50) podmiotów jako rodzaj działalności deklarowało przemysł i budownictwo, natomiast 57,3% (67) podmiotów w rejestrze zakwalifikowana jest jako pozostała działalność.

    Wśród osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą we wsi Góra Motyczna najczęściej deklarowanymi rodzajami przeważającej działalności są Handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle (27.2%) oraz Budownictwo (22.8%).

    Dysponujemy rozbudowanymi danymi o bezrobociu, przeciętnym wynagrodzeniu i szeregiem innych wskaźników związanych z rynkiem pracy. Niestety dane te nie są dostępne dla poszczególnych miejscowości, ale zachęcamy do do zapoznania się z nimi bezpośrednio na stronie gminy Żyraków.

    Gmina Żyraków - dane o rynku pracy
  • Stan rejestru
    (Źródło: GUS, 31.XII.2024)

  • 117 Podmioty gospodarki narodowej wpisane do rejestru REGON
  • 50 Przemysł i budownictwo
  • 67 Pozostała działalność
  • 9 Podmioty nowo zarejestrowane we wsi Góra Motyczna w 2024 roku
  • 8 Podmioty wyrejestrowane we wsi Góra Motyczna w 2024 roku
  • 92 Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą
  • Podmioty gospodarki narodowej wpisane do rejestru REGON w latach 2009 - 2024, Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)
  • Podmioty według klas wielkości
    (Źródło: GUS, 31.XII.2024)

  • Rozkład podmiotów gospodarki narodowej według klas wielkości
  • W związku z wprowadzonymi od 1 grudnia 2014 r. zmianami przepisów prawnych regulujących sposób zasilania rejestru REGON informacjami o podmiotach podlegających wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego, od danych według stanu na 31 grudnia 2014 r. istnieje możliwość wystąpienia w rejestrze REGON niewypełnionych pozycji dotyczących przewidywanej liczby pracujących, adresu siedziby, rodzaju przeważającej działalności oraz formy własności. W związku z powyższym dane naliczone z rejestru REGON według ww. informacji mogą nie sumować się na liczbę ogółem prezentowaną w danej podgrupie.
  • 110 Mikro-przedsiębiorstwa (0-9 zatrudnionych)
  • 110
  • 7 Małe przedsiębiorstwa (10-49 zatrudnionych)
  • 7
  • 117 Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (<250 zatrudnionych)
  • 117
  • Podmioty według form prawnych
    (Źródło: GUS, 31.XII.2024)

  • Podmioty gospodarki narodowej posiadające osobowość prawną wpisane do rejestru REGON według formy prawnej
  • W związku z wprowadzonymi od 1 grudnia 2014 r. zmianami przepisów prawnych regulujących sposób zasilania rejestru REGON informacjami o podmiotach podlegających wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego, od danych według stanu na 31 grudnia 2014 r. istnieje możliwość wystąpienia w rejestrze REGON niewypełnionych pozycji dotyczących przewidywanej liczby pracujących, adresu siedziby, rodzaju przeważającej działalności oraz formy własności. W związku z powyższym dane naliczone z rejestru REGON według ww. informacji mogą nie sumować się na liczbę ogółem prezentowaną w danej podgrupie.
  • 11 Spółki handlowe ogółem
  • 11
  • 8  Spółki handlowe - z ograniczoną odpowiedzialnością
  • 8
  • 6 Spółki cywilne ogółem
  • 6
  • Rodzaj przeważającej działalności
    (Źródło: GUS, 31.XII.2024)

  • Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą według sekcji PKD 2007
  • W związku z wprowadzonymi od 1 grudnia 2014 r. zmianami przepisów prawnych regulujących sposób zasilania rejestru REGON informacjami o podmiotach podlegających wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego, od danych według stanu na 31 grudnia 2014 r. istnieje możliwość wystąpienia w rejestrze REGON niewypełnionych pozycji dotyczących przewidywanej liczby pracujących, adresu siedziby, rodzaju przeważającej działalności oraz formy własności. W związku z powyższym dane naliczone z rejestru REGON według ww. informacji mogą nie sumować się na liczbę ogółem prezentowaną w danej podgrupie.
  • 92 Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą
  • 25 Handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle
  • 25
  • 21 Budownictwo
  • 21
  • 19 Przetwórstwo przemysłowe
  • 19
  • 12 Transport i gospodarka magazynowa
  • 12
  • 6 Pozostała działalność
  • 6
  • 3 Opieka zdrowotna i pomoc społeczna
  • 3
  • 3 Działalność związana z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi
  • 3
  • 2 Działalność profesjonalna, naukowa i techniczna
  • 2
  • 1 Działalność w zakresie usług administrowania i działalność wspierająca
  • 1
  • Rodzaje przeważającej działalności w latach 2012 - 2024, Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)

Wieś Góra Motyczna - Edukacja i szkolnictwo(poziom wykształcenia, lista przedszkól i szkół, edukacyjne grupy wieku)

  • Edukacja w pigułce
    (Źródło: GUS, 31.XII.2024)

  • W roku 2024 we wsi Góra Motyczna placówkę ma 1 szkoła podstawowa, w której w 7 oddziałach uczyło się 85 uczniów (42 kobiety oraz 43 mężczyzn). Dla porównania w 2008 roku we wsi Góra Motyczna placówkę miała 1 szkoła podstawowa, w której w 6 oddziałach uczyło się 74 uczniów (29 kobiet oraz 45 mężczyzn).

  • Lista szkół we wsi Góra Motyczna(wyszukiwarka, podstawowe informacje, dane kontaktowe, adresy, mapa)

  •   Kliknij przycisk
    przy danej szkole żeby zobaczyć ją na mapie. Zwróć uwagę, że poniższy spis szkół można sortować klikając w nagłówki kolumn. Skorzystaj z wyszukiwarki szkół we wsi Góra Motyczna aby wyświetlić jedynie placówki spełniające podane kryteria.
  • Widok street view niedostępny dla tej lokalizacji
  • NazwaAdresOddziałyUczniowieNauczyciele
    Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Mroczki (Stanisław Mroczka)
    Publiczna
    14 683-46-30
    14 683-46-30
    ul. brak 31
    39-204 Góra Motyczna
    779-
    Publiczne Gimnazjum
    Publiczne
    14 683-46-30
    14 683-46-30
    ul. brak 31
    39-204 Góra Motyczna
    329-
    • Szkoły podstawowe we wsi Góra Motyczna
      (Źródło: GUS, 31.XII.2024)

    • Wykres - Szkoły podstawowe (Wieś Góra Motyczna) - Uczniowie i absolwenci w latach 2008 - 2024, Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)
    • 1Szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży bez szkół specjalnych
    • 7 Oddziały
    • 85 Uczniowie
    • 42 Kobiety
      (uczniowie)
    • 43 Mężczyźni
      (uczniowie)
    • 49,4%
      50,6%
    • 12 Uczniowie w 1 klasie
    • 5 Kobiety
      (uczniowie w 1 klasie)
    • 7 Mężczyźni
      (uczniowie w 1 klasie)
    •  
    • 12,1Uczniowie przypadający na 1 oddział w szkołach podstawowych
    • Wieś Góra Motyczna
      12,1
      Województwo
      15,2
      Cała Polska
      16,8

    Wieś Góra Motyczna - Zabytki, atrakcje i noclegi(atrakcje, noclegi, formy ochrony przyrody)

    • Baza noclegowa we wsi Góra Motyczna

    • Turystyczne obiekty noclegowe wedug rodzajów (na podstawie danych GUS z 2024 roku):
      • hotele: 1


    • Kultura i rekreacja we wsi Góra Motyczna
      (Źródło: GUS, 2024)

    • Według danych z 2024 we wsi Góra Motyczna działała 1 biblioteka/filia publiczna posiadająca księgozbiór liczący 13 923 wolumeny. We wszystkich placówkach zatudnionych było 1 pracownik.

      Dla porównania w 2008 roku działała 1 biblioteka/filia posiadająca księgozbiór liczący 10 817 wolumenów.

      Biblioteki publiczne - księgozbiór i czytelnicy w latach 2007 - 2024, Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)


      Komputeryzacja bibliotek publicznych w 2024 roku:
      • komputery użytkowane w bibliotece ogółem: 1
      • dostępne dla czytelników: 1
      • komputery podłączone do Internetu dostępne dla czytelników: 1
      • biblioteki, które umożliwiają korzystanie z Internetu bezprzewodowego: 1
      • biblioteki, które oferują katalog on-line: 1




      Według danych z 2016 we wsi Góra Motyczna działał 1 klub sportowy (włącznie z klubami wyznaniowymi i UKS) zrzeszający 20 członków. Zarejestrowano 20 ćwiczących (mężczyźni: 20, kobiety: 0, chłopcy do lat 18: 20, dziewczęta do lat 18: 0). Aktywna była 1 sekcja sportowa. Zajęcia sportowe prowadzone były przez trenera (1), instruktora sportowego (1).

      Ćwiczący w klubach sportowych we wsi Góra Motyczna w latach 1999 - 2016, Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)


    • Formy ochrony przyrody we wsi Góra Motyczna
      (Źródło: CRFOP, 30.VI.2017)

    • Według danych Centralnego Rejestru From Ochrony Przyrody (CRFOP) z dnia 30.06.2017 na obszarze wsi Góra Motyczna znajdują się 2 formy ochrony przyrody . Poniżej zamieszczona jest pełna lista obiektów wraz z ich typem i podstawowymi informacjami. Dostępna jest również interaktywna wyszukiwarka form ochrony przyrody, która ma wpływ na obiekty prezentowane na liście oraz na interaktywnej mapie form ochrony przyrody.
    • Interaktywna mapa form ochrony przyrody we wsi Góra Motyczna
      Widok street view niedostępny dla tej lokalizacji
      • Pomnik przyrodyData ustanowienia: 1997-05-07, Opis granicy: drzewo pomnikowe znajduje się w na terenie posesji wola wielka 57
      • Pomnik przyrodyData ustanowienia: 2002-08-14, Opis granicy: drzewo pomnikowe znajduje się na dział. ewid. o nr 1331/13

    Wieś Góra Motyczna - Transport i komunikacja(wypadki drogowe, ofiary śmiertelne, drogi publiczne, linie kolejowe, stacje kolejowe)

    • Transport i komunikacja w pigułce
      (Źródło: GUS, 31.XII.2024)

    • Według danych z lat 2010 - 2024 w wyniku 11 wypadków drogowych we wsi Góra Motyczna odnotowano 2 ofiary śmiertelne oraz 12 osób rannych. Oznacza to, że na 100 tys. ludności przypadło 1 017,6 wypadków oraz 185,0 ofiar śmiertelnych.

      W 2024 roku we wsi Góra Motyczna znajdowało się 0 km ścieżek rowerowych, 0,0 km bus-pasów i 0 parkingów w systemie Parkuj i Jedź (Park & Ride). Zarejestrowano 0 wypisów z licencji na przewóz osób taksówkami oraz 0 licencji na taksówki.

      Posiadamy również rozbudowane statystyki o zarejestrowanych pojazdach, wraz z ich typem, wiekiem oraz wieloma innymi cechami. Niestety dane te nie są dostępne dla jednostek administracyjnych mniejszych od powiatów. Zapraszamy do zapoznania się z nimi bezpośrednio na stronie powiatu dębickiego.

      Powiat dębicki - dane o pojazdach
    • Wypadki drogowe we wsi Góra Motyczna
      (Źródło: Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji (SEWiK), 31.XII.2024)

    • Wypadek drogowy, to zdarzenie mające miejsce w ruchu lądowym, spowodowane poprzez nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w tym ruchu, którego skutkiem jest śmierć jednego z uczestników lub obrażenia ciała powodujące naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwające dłużej niż 7 dni.
    • 11 Wypadki drogowe
      (lata 2010 - 2024)
    • 2 Ofiary śmiertelne
      (lata 2010 - 2024)
    • 12 Ranni
      (lata 2010 - 2024)
    • 3 Lekko ranni
    • 9 Ciężko ranni
    • Wypadki drogowe we wsi Góra Motyczna w latach 2010 - 2024,
      (Źródło: Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji (SEWiK), 31.XII.2024)
    • 1 017,58 Wypadki drogowe na 100 tys. ludności
      (lata 2010 - 2024)
    • Tutaj
      1 017,6
      Województwo
      1 119,4
      Polska
      1 219,8
    • 185,01 Ofiary śmiertelne na 100 tys. ludności
      (lata 2010 - 2024)
    • Wieś
      185,0
      Podkarpackie
      101,4
      Kraj
      115,0
    • 1 110,08 Ranni na 100 tys. ludności
      (lata 2010 - 2024)
    • Wieś
      1 110,1
      Województwo
      1 356,6
      Polska
      1 464,7
    • 18,18 Ofiary śmiertelne na 100 wypadków
      (lata 2010 - 2024)
    • Wieś Góra Motyczna
      18,2
      Województwo
      9,1
      Cały kraj
      9,4
    • 109,09 Ranni na 100 wypadków
      (lata 2010 - 2024)
    • Wieś Góra Motyczna
      109,1
      Województwo
      121,2
      Polska
      120,1
    • Drogi publiczne

    • Przez Wieś Góra Motyczna nie przechodzi żadna droga publiczna zaliczana do kategorii wojewódzkiej lub wyższej. Poniżej znajduje się lista takich dróg w promieniu 10 km wraz z ich typem i kompletnym przebiegiem (spisem miejscowości, przez które przechodzi dana trasa).
      • DW 894droga wojewódzka nr 894(Hoczew - Bachlawa - Średnia Wieś - Berezka - Myczków - Polańczyk - Wołkowyja - Bukowiec - Wydrne - Polana - Czarna)
      • DW 896droga wojewódzka nr 896(Ustrzyki Dolne - Hoszów - Rabe - Źłobek - Czarna - Lutowiska - Smolnik - Ustrzyki Górne)
      • DK 94droga krajowa nr 94(Zgorzelec - Żarska Wieś - Przesieczany - Strzelno - Jeleniów - Wykroty - Czerna - Zebrzydowa Wieś - Parzyce - Brzeźnik - Bolesławiec - Kruszyn - Tomaszów Bolesławiecki - Wilczy Las - Okmiany - Krzywa - Chojnów - Michów - Studnica - Gniewomirowice - Legnica - Kunice - Szczytki Małe - Spalona - Golanka Górna - Golanka Dolna - Prochowice - Kawice - Mazurowice - Rusko - Wilczków - Środa Śląska - Komorniki - Źródła - Błonie - Wróblowice - Krępice - Wrocław - Radwanice - Siechnice - Groblice - Jankowice - Marcinkowice - Stanowice - Oława - Godzikowice - Gać - Zielęcice - Skarbimierz - Brzeg - Strzelniki - Łosiów - Leśniczówka - Buszyce - Skorogoszcz - Borkowice - Skarbiszów - Karczów - Wrzoski - Opole - Walidrogi - Nakło - Izbicko - Sucha - Strzelce Opolskie - Warmątowice - Błotnica Strzelecka - Płużnica Wielka - Toszek - Paczyna - Pyskowice - Karchowice - Boniowice - Wieszowa - Zabrze - Bytom - Piekary Śląskie - Siemianowice Śląskie - Czeladź - Będzin - Sosnowiec - Dąbrowa Górnicza - Sławków - Krze - Bolesław - Olkusz - Sieniczno - Zederman - Przeginia - Gotkowice - Jerzmanowice - Gościniec - Lepianka - Czajowice - Biały Kościół - Wielka Wieś - Szyce - Modlnica - Modlniczka - Rząska - Szczyglice - Kraków - Wieliczka - Sułków - Przebieczany - Bodzanów - Brzezie - Łysokanie - Grodkowice - Targowisko - Moszczenica - Łapczyca - Bochnia - Gorzków - Łazy - Brzesko - Jadowniki - Dębno - Sufczyn - Wojnicz - Łukanowice - Zgłobice - Tarnów - Ładna - Podgórska Wola - Machowa - Pilzno - Podgrodzie - Latoszyn - Dębica - Zawada - Lubzina - Ropczyce - Sędziszów Małopolski - Lipie - Klęczany - Trzciana - Świlcza - Rzeszów - Krasne - Tłoki - Łańcut - Głuchów - Kosina - Rogóżno - Przeworsk - Mirocin - Wierzbna - Tywonia - Jarosław - Munina - Tuczempy - Ostrów - Radymno - Duńkowice - Piaski - Zaleska Wola - Korczowa - granica (Ukraina))
      • DW 985droga wojewódzka nr 985(Tarnobrzeg - Siedleszczany - Skopanie - Baranów Sandomierski - Padew Narodowa - Jaślany - Tuszów Narodowy - Tuszów Mały - Malinie - Chorzelów - Mielec - Rzemień - Tuszyma - Dąbie - Męciszów - Pustków - Brzeźnica - Kozłów - Pustynia - Dębica)
      • DW 986droga wojewódzka nr 986(Dąbie - Wola Ociecka - Ocieka - Ostrów - Ropczyce - Chechły - Łączki Kucharskie - Glinik - Wielopole Skrzyńskie - Szufnarowa - Wiśniowa)
      • a4autostrada a4(granica (Niemcy) - Jędrzychowice - Zgorzelec - Godzieszów - Bolesławiec - Krzyżowa - Krzywa - Chojnów - Lubiatów - Złotoryja - Legnica - Legnickie Pole - Mikołajowice - Wądroże Wielkie - Budziszów Wielki - Łagiewniki Średzkie - Jarosław - Kostomłoty - Kąty Wrocławskie - Pietrzykowice - Wrocław - Bielany Wrocławskie - Krajków - Brzezimierz - Owczary - Przylesie - Prądy - Dąbrówka Górna - Gogolin - Krapkowice - Olszowa - Nogowczyce - Łany - Kleszczów - Gliwice - Zabrze - Ruda Śląska - Chorzów - Katowice - Mysłowice - Jaworzno - Chrzanów - Trzebinia - Rudno - Balice - Kraków - Wieliczka - Szarów - Bochnia - Brzesko - Tarnów - Dębica - Ropczyce - Rzeszów - Nowa Wieś - Łańcut - Przeworsk - Jarosław - Radymno - Korczowa - granica (Ukraina))
    • Linie kolejowe

    • Przez Wieś Góra Motyczna nie przechodzi żadna linia kolejowa wykorzystywana do ruchu pasażerskiego lub towarowego. Poniżej znajduje się lista takich linii w promieniu 10 km wraz z ich typem i kompletnym przebiegiem (spisem stacji kolejowych/przystanków osobowych, przez które przechodzi dana linia).
      • LK 91Linia kolejowa nr 91: Kraków Główny Osobowy - Medyka [o znaczeniu państwowym] (Kraków Główny Osobowy - Kraków Zabłocie - Kraków Płaszów - Kraków Prokocim Osobowy - Kraków Bieżanów - Kokotów - Węgrzce Wielkie - Podłęże - Staniątki - Szarów - Kłaj - Stanisławice - Cikowice - Bochnia - Rzezawa - Jasień Brzeski - Brzesko Okocim - Sterkowiec - Biadoliny - Bogumiłowice - Tarnów Mościce - Tarnów - Wola Rzędzińska - Wałki - Czarna Tarnowska - Grabiny - Grabiny (stacja towarowa) - Dębica - Lubzina - Ropczyce - Ropczyce-Witkowice - Sędziszów Małopolski - Będziemyśl - Trzciana - Świlcza - Rudna Wielka - Rzeszów Główny - Rzeszów Załęże - Strażów - Krzemienica - Łańcut - Głuchów - Kosina - Rogóżno koło Łańcuta - Grzęska - Przeworsk PK - Przeworsk - Przeworsk Towarowy - Pełkinie - Jarosław - Munina - Ostrowiecko - Radymno - Sośnica Jarosławska - Niziny - Walawa - Żurawica Rozrządowa - Żurawica - Przemyśl Zasanie - Przemyśl Główny - Hurko - Medyka Towarowa - Medyka Rozrządowa - Medyka)
      • LK 25Linia kolejowa nr 25: Łódź Kaliska - Dębica [o znaczeniu pierwszorzędnym] (Łódź Kaliska - Łódź Kaliska Towarowa - Łódź Pabianicka - Łódź Chojny - Łódź Olechów Wschód - Łódź Olechów - Bedoń - Justynów - Gałkówek - Żakowice Południowe - Mikołajów - Wykno - Zaosie - Skrzynki - Tomaszów Mazowiecki - Jeleń - Bratków - Szadkowice - Słomianka - Opoczno - Sitowa - Petrykozy - Ruda Białaczowska - Nałęcz - Kornica - Końskie - Wąsosz Konecki - Czarniecka Góra - Stąporków - Wólka Plebańska - Sołtyków - Gilów - Bliżyn - Brzask - Skarżysko Milica - Skarżysko-Kamienna - Skarżysko Kościelne - Grzybowa Góra - Marcinków - Wąchock - Starachowice - Starachowice Wschodnie - Starachowice Michałów - Styków Iłżecki - Brody Iłżeckie - Staw Kunowski - Kunów - Boksycka - Ostrowiec Świętokrzyski - Bodzechów - Brzustowa Opatowska - Ćmielów - Drygulec - Ożarów Cementownia - Jasice - Jakubowice - Stary Garbów - Dwikozy - Metan - Sandomierz - Wielowieś - Sobów - Tarnobrzeg - Ocice - Chmielów koło Tarnobrzega - Dąbrowica Małopolska - Skopanie - Baranów Sandomierski - Padew - Jaślany - Tuszów Narodowy - Chorzelów - Mielec - Rzochów - Rzemień - Przecław Tuszyma - Dąbie koło Dębicy - Pustków - Kochanówka Pustków - Pustynia - Dębica Towarowa - Dębica)